menu

Poslední domácí utkání podzimu dorost vyhrál

1.11. 2015

V sobotu 31.10.2015 hostili dorostenci FK Bospor Bohumín soupeře  z Albrechtic. Hostující k utkání přijeli s 8 hráči a řádně potrápili domácí kluky. Nakonec z vítězství se radovali po zásluze domácí, ale 8 statečných z Albrechtic jim názorně předvedli, že předem není nic ztracené a fotbal nemá logiku.
FK Bospor Bohumín - FK Baník Albrechtice 4:2 (1:1)
     Utkání, které se téměř neodehrálo pro náhlé onemocnění mnoha hráčů z Albrechtic, mělo jednotvárný průběh. Bohumínští se snažili přehrát a vstřelit rychlý gól, ale přes chytře rozestavěnou a organizovanou obranou hráz hostujících na pokutovém území, se do výraznější šance nedostávali. Bohumínští kluci v první půli chodili, hráli bez nasazení a snad doufali, že hostující si dají vlastní gól. Naštěstí pro domácí, se na levé straně urodila příležitost, na konci které propadl míč na malé vápno, kde zůstal osamocený Michal  Holub a Petr Wzientek. První jmenovaný technickou střelou k levé tyči poslal domácí do vedení, 1:0. Snad každý měl pocit, že se hostující položí, ale to se  nestalo. Zanedlouho po rychlém výkopu brankáře na půli hřiště, hráč s č. 7, nechal za sebou všechny obránce, obešel brankáře domácích a do prázdné brány z těžkého úhlu vyrovnal, 1:1. Byl to šok pro domácí a tak se šlo do kabin za překvapivě nerozhodného stavu.
     S velkou pravděpodobností se v kabině domácích muselo něco odehrát, domácí do druhé půle nastoupili bojovně naladěni, co se odrazilo na jejich hře i skóre. Po rohovém kopu z levé strany se krásně trefil hlavou Petr Wzientek, 2:1. Zanedlouho po rohovém kopu a nacvičeném signálu zvyšoval kapitán Lucas Walecki, 3:1.  Obrana domácích ale také  byla zaměstnávána hostujícím hrotovým útočníkem, který byl dle mého názoru nejlepším hráčem na hřišti a kdyby měl větší podporu záložní řady, nevím jak by utkání dopadlo. Po jednom z mnoha faulů na jeho osobu asi 5 metrů za půli,  albrechtičtí zahrávali volný přímý kop, který Miroslav Nadhajský podcenil  (o střele nelze hovořit) spíše nákop , který nezkrotil a od vrchní konstrukce brány mu zapadla do sítě, 3:2. Naštěstí pro domácí se ujala křídelní kombinace po pravé straně a po centru Lukáše Burdy se v pádu  hlavou trefil Martin Rapan, 4:2. Všem příznivcům domácích ještě jednou zatrnulo, když z obdobné standardní situace  asi ze 45 metrů plachtil míč na bránu domácích, kterou tentokrát Nadhajský chytil.

" Nemám rád taková utkání, když soupeř z jakýchkoli příčin nemůže nastoupit kompletní. Kluky jsem několikrát před utkáním upozornil, že to nebude lehké utkání a nesmí soupeře podcenit. Měl jsem 45 min. pocit, že jsem byl před utkáním v úplně jiné kabině. Některým klukům chybí pokora, kterou nelze natrénovat. Na druhou stranu musím pochválit a to především ty nejstarší (Walecki, Wzientek, Gábor ..a další), kteří v kabině o poločasu ani "necekli" když jsem hovořil o chybách a co je zapotřebí změnit, na rozdíl od těch nejmladších. Ve druhém poločasu právě ti nejstarší rozhodli o utkání, a nechť se "mladí šampónci" trochu nad sebou zamyslí, zda jejich výkon, bojovnost a disciplína byla v pořádku,"  uvedl trenér Libor Plhoň.
"Souhlasím s trenérem, první půle byla z naší strany tragická, ale každé utkání je jiné. Nás čeká za týden utkání podzimu na horké půdě v Brušperku, kde se rozhodne, kdo vyhraje podzim, dodal vedoucí mužstva Vladimír Burda.

Branky FK Bospor Bohumín: Holub, Walecki, Rapan, Wzientek

Sestava FK Bospor Bohumín: Nadhajský -  Motloch, Poštulka, Gábor - Černický, Walecki, Burda, Holub, Kaczor - Wzientek, Rapannáhradníci : Galusek, Biječek, Látal, Tomáš, Ruman

Trenér: Mgr. Libor Plhoň
Asistent trenéra: Ondřej Plhoň
Vedoucí mužstva: Vladimír Burda