menu

Starší žáci FK Bohumín slaví postup

Bohumínští kluci ročníku 1999 a mladší se v sezoně 2013/2014 zasloužili o vynikající výsledek. Postoupili do krajského přeboru – nejvyšší soutěže pořádané Moravskoslezským krajským fotbalovým svazem (MS KFS).

Úspěch se nezrodil ze dne na den, nýbrž postupnou a cílevědomou prací především trenéra Libora Plhoně a vedoucího mužstva Vladimíra Burdy.

Mužstvo, složené především z ročníku2000, ukázalo svoji sílu už v loňském ročníku, který v kategorii mladších žáků v kraji jednoznačně vyhrálo bez ztráty bodu se skóre 205:20! Nikdo neočekával,že kluci po přechodu na »velké hřiště« budou podávat takové výkony a že se na konci sezony budou radovat z postupu do krajského přeboru. Odehráli dvacet utkání, z nichž osmnáct vyhráli, jednou remizovali a jednou odešli poraženi. Získali 55 bodů, dali 120 branek a obdrželi jich jen 23. Nejlepším střelcem FK Bohumína celé krajské soutěže se stal podruhé v řadě Petr Bloksch s 58 góly, v loňském ročníku nastřílel 67 branek!

Mám z klukůobrovskou radost a moc jim to přeji.Na počátku sezony vůbec nebylo cílem postoupit, ale když jsme v polovině sezony byli v kontaktu se špicí tabulky, tak proč se o postup neporvat. Možná, že postup nakonec vypadá jednoduše, kluci na jaře neztratili v žádném utkání ani bod, ale některá utkání hodně bolela a nebyla vůbec jednoduchá. Chci poděkovat všem, kteří se na úspěchu bohumínského mládežnického fotbalu podíleli,“

poznamenal trenér Libor Plhoň.

Mužstvo zůstane téměř celé pohromadě a bude doplněno mladšími kluky pro nastávající sezonu. Budeme napjatě sledovat,jak se nadějným fotbalistům bude dařit v konkurenci těch nejlepších– v krajském přeboru MS KFS.

„Chlapcům

samozřejmě gratuluji k postupua už nyní se těším na utkání v krajskémpřeboru. Tento tým za poslední dva rokynastřílel 325 branek a prohrál jedinýzápas v mistrovských utkáních! Nechmese překvapit, jak se mu bude dařit v příštímroce,“ dodal Vladimír Burda.

Kluky je nutno pochválit i za vzornou reprezentaci města Bohumína. V lednu zvítězili na halovém turnaji v Havířově.V březnu na halovém turnaji v polském Strumieniu obsadili 1. místo bez ztrátybodu. Vrcholem sezony byl 21. června1. ročník turnaje o putovní pohár – Turnajvítězů o Mistra krajských soutěžív MSK v Ostravě-Třebovicích. Bohumínští obsadili s nejmladším týmem naturnaji celkové 3. místo a v silné konkurenci vítěze krajského přeboru a dalších vítězů krajských soutěží, se určitě neztratili. Turnaj vyhrál tým MFKVítkovice.