menu

Ml.žáci r.2000 slaví titul 2012/2013.

Mladší žáci r. 2000 FK Bohumín slaví titul fotbalového 

Mistra krajské soutěže v sezóně 2012/2013.

Mladší žáci r. 2000 FK Bohumín slaví titul    Naši mladí bohumínští fotbalisté ročník 2000 pod vedení trenéra Mgr. Libora Plhoně a vedoucíhomužstva Vladimíra Burdy po zásluze nastoupili v poločasové přestávce mistrovského utkání mužů FK Bohumín – Dolní Benešov na hlavním hřišti FK Bohumín v neděli 9.6.2013, aby převzali z rukou předsedyMoravskoslezského krajského fotbalového svazu pana Bc. Martina Bednáře pohár za 1. Místo v krajské soutěži v kategorii mladší žáci skupina “C”. Za FK Bohumín se slavnostního ceremoniálu zúčastnil a klukům pogratulovaltaké předseda FK Bohumín pan Lukáš Fluksa, který osobně předal čepice s logem klubu, dort pro vítěze a dva míče pro oceněné kluky za jejich individuální výkony v soutěži.

Vítězné mužstvo nastupovalo v sezóně 2012/2013 v této sestavě:

brankáři:

Miroslav Nadhajský , Matěj Buch

Obránci:

Lukáš Burda, Vojtěch Malysz, David Barteček, Jiří Vondrák

Záložníci:

Michal Vachtarčík, Jakub Tomáš, Michal Holub, Tomáš Látal

Útočníci:

Patrik Ogrocki, Petr Bloksch

a kapitán týmu, záložník Roman Černický.

     K tomuto výkonu a ocenění sluší zmínit velmi zajímavá čísla a fakta, protože tito mladí talentovaní kluci z Bohumína si to bez sebemenších pochyb zaslouží.

Ve 22 odehraných mistrovských utkáních neokusili porážku ani remízu, všechny své soupeře porazili v průměru o 9 branek a v současné době mají na kontě plný počet 66 bodů, neskutečných 200 nastřílených branek a obdrželi pouze 18. Toto je bilance, kterou dle dostupných informací a pamětníků bohumínský fotbal v celé své historii této kategorie ještě nezažil a bude se jen velmi těžce překonávat. Kromě toho nejlepším střelcem celé krajské soutěže je  náš bohumínský odchovanec  Petr Bloksch s 66 góly. V tabulce nejlepší brankář krajské soutěže vévodí s nejvíce vychytanýma nulama na kontě opět náš hráč - brankář Miroslav Nadhajský.

     Kluci si  zisk  poháru a individuálních cen po zásluze užili. Před fanoušky FK Bohumín zazpívali svůj vítězný chorál a šampaňským pokropili sebe i vítězný domácí trávník. Velké poděkování patří panu Jaroslavu Kalousovi, který svým nenapodobitelným hlasatelským umem diváky i samotné kluky dostal do “správné provozní teploty”.

     Úspěch tohoto týmu se nenarodil najednou, ale cílevědomou postupnou prací. V srpnu 2O11 převzali mladší žáky “B” FK Bohumín ročník 2000 trenér Libor Plhoň a vedoucí mužstva Vladimír Burda. V této době kluci hráli pouze okresní přebor, ve kterém na konci sezóny byli na třetím místě z 6-ti týmů.Kluci za poslední rok udělali neuvěřitelný posun ve výkonnosti. Tréninkové jednotky 4 x týdně, týdenní soustředění v létě a zimě, mnoho odehraných turnajů a přípravných utkání, které naordinoval trenér a pomohl uskutečnit vedoucí mužstva se zúročily. Jsou to ti stejní kluci - všichni z Bohumína, kteří nám naznačili svůj potenciál v září 2012, kdy nám udělali obrovskou radost na domácím turnaji CHACHAR CUP. Tehdy vybojovali úžasné

     V příští sezóně kluci přecházejí na velké hřiště. Tato velká změna jak v rozestavení, počtu hráčů, taktice,  bude pro kluky určitě nelehká. Budeme věřit, že kluci tuto změnu zvládnou v krátkém čase vstřebat  a v kategorii starších žáků se nezaleknou o rok starších kluků, se kterýma se budou v prvním roce působení setkávat. Cílem v příštím ročníku bude přadevším adaptovat kluky na velký fotbal, zapracovat do týmu patřičné posily, vytvořit dobrou partu a připravit kluky na sezónu 2014/2015, kde se pokusí o postup do vyšší soutěže. Kluci mají dostatečný potenciál předvádět i nadále patřičné výsledky. Budou-li mít i nadále bohumínské děti milující fotbal podporu vedení FK Bohumín, Města Bohumín, DDM Fontána, rodičů, prarodičů a najdou-li se i další noví sponzoři či subjekty na podporu mládežnického fotbalu v Bohumíně, budeme jen rádi. Podporujeme fotbal “ BEZ KORUPCE “. třetí místo za prvním Baníkem Ostrava a SFC Opava a nechali za sebou týmy Karviné, Slovácka, Hlučína, Havířova, Orlové. Jejich vzestup formy si dokázali v zimní přípravě, když odehráli na umělé trávě v Hlučíně s tamními ligovými chlapci dvě těžká utkání, ve kterých v obou případech byli bohumínští lepším týmem nejen výsledkem, ale i předvedenou hrou a zaslouženě zvítězili (v nafukovací hale 18:15 a venku na UT 5:3).

Kluci gratulujeme!                        

(fanclub r.2000)

obrázek na pozadí