menu

Dorost vyhrál v zápase podzimu !

8.11. 2015
    V posledním kole podzimní části v neděli 8.11. 2015 zavítali dorostenci FK Bospor Bohumín do Brušperku, kde bylo na co koukat.  V utkání , které mělo rozhodnout, který z týmů přezimuje na prvním místě nic nechybělo. V krásném slunečném dni bylo vidět vše, proč se fotbal hraje - góly, šance, souboje, emoce, povzbuzování ... Po prvním poločase byli k vítězství blíže domácí, ale bohumínští utkání bojovností a větší fotbalovostí  otočili a zaslouženě zvítězili.

SK Brušperk - FK Bospor Bohumín  1:2 (1:0)
     Od první minuty utkání se hrálo v neuvěřitelném tempu. Prvních dvacet minut patřilo hostům, kteří několikrát nebezpečně zahrozili, ale branku nedali. Poté se hra vyrovnala a hlavně ze standardních situací hrozili domácí. V 36. min zbytečně fauloval na levé straně velkého čtverce Michal Holub. Z následného centru zahraného na zadní tyč se míč odrazil do branky a domácí šli do vedení, 1:0. Bohumínští se snažili o vyrovnání, ale do poločasu to již nestihli.

Do druhé půle provedl vedoucí mužstva Vladimír Burda po konzultaci s trenérem Liborem Plhoněm, který utkání sledoval z tribuny, dvě změny. Do branky nastoupil Nadhajský a uprostřed pole za Burdu přišel Kaczor. Důležitá změna byla v rozestavení, místo si prohodili Holub a Hruška. Jmenovat v tomto utkání jednoho či více hráčů, kteří byli klíčoví nelze. Výkon bohumínských byl jeden velký kompaktní stroj, který především ve druhém poločase šlapal jako "švýcarské hodinky". Z jedné akce se urodila šance pro Michala Hrušku, který si to vydal do pokutového území, kde byl nedovoleně zastaven a odpískán pokutový kop. Míč si vzal kapitán týmu Walecki, poslal brankáře do opačného rohu a bylo vyrovnáno, 1:1. Domácí se nestačili ani otřepat a nadechnout, a byla tu tentokrát akce z pravé strany, do vápna pronikl Martin Rapan, obešel jednoho hráče, druhého zasekl a levačkou poslal míč k pravé tyči, 1:2 ! Posledních 15 min. utkání muselo všechny hodně bolet. Kluci se vydali ze všech sil. Na obou stranách padali únavou a dostávali svalové křeče. Domácí se snažili o vyrovnání, ale bohumínští svoji tvrz ubránili. Po podzimní části také proto dorost FK Bospor Bohumín přezimuje na prvním místě s 5 bodovým náskokem právě před kluky z Brušperku.
" Musím pochválit kluky obou týmů za předvedený výkon, utkání bylo ozdobou podzimu a můžeme se těšit na jarní část. Z daleka nic není rozhodnuté. Po utkání oceňuji respekt a vzájemnou úctu obou soupeřů, velmi sportovně uznali své i kvality soupeře a za potlesku a stisku pravice se rozloučili s diváky a podzimní částí krajské soutěže, " uvedl vedoucí mužstva Vladimír Burda.

Branky FK Bospor Bohumín:  Walecki,  Rapan

Sestava FK Bospor Bohumín: Ruman - Hruška,  Gábor, Poštulka, Galusek - Černický, Walecki, Burda, Holub - Wzientek, Rapannáhradníci : Kaczor (46) Nadhajský (46), Jamárik (62),  Látal, Barteček, Motloch

Trenér: Mgr. Libor Plhoň
Asistent trenéra: Ondřej Plhoň
Vedoucí mužstva: Vladimír Burda

Zdravotník: Jana Franková