menu

Krajský přebor st. žáků: FK Bohumín – Jablunkov 5:2 (5:1)

19.4. 2015

Krajský přebor st. žáků:  FK Bohumín – Jablunkov 5:2 (5:1)

V sobotu 19.4. 2015 ve 14.30 přivítali starší žáci FK Bohumín ke svému prvnímu domácímu mistrovskému utkání jarní části Krajského přeboru kluky z Jablunkova. Domácí se konečně sešli téměř v nejsilnější sestavě a také to bylo od první minuty znát. Chyběl jen dlouhodobě zraněný kapitán  mužstva Roman Černický a také obránce David Barteček, kterého trápí kolena.

Bohumínští nastoupili k tomuto zápasu velice odhodlaně. Od první minuty domácí vlétli na soupeře a ve třetí minutě po důrazu ve velkém čtverci otevřel skóre utkání nejlepší střelec soutěže Petr Bloksch, 1:0. O tři minuty později středopolař Lukáš Burda ukázal všem, jak se mají zakončovat akce z hranice velkého vápna. Přízemní střelou „placírkou“ vyslal míč k levé tyči a domácí vedli 2:0. Poté ukázali své kvality i hostující, kteří odehráli velmi kvalitní zápas, především ve druhém poločasu a také v 15. min.  utkání předvedli, že nepřijeli jen bránit. Zapomenutý útočník na levém rohu pokutového území domácích převzal přihrávku, obešel dobíhajícího Jana Motlocha, a poté prostřelil přízemní střelou bezmocného Mirka Nadhajského.

Bohumínští však mají ve svých řadách další útočný klenot, který se jmenuje Michal Holub, který se drží těsně za prvním hráčem v produktivitě celé soutěže. Právě Petr Bloksch vyslal Michala ve 20. min. ke zteči Michala, který všem ukázal záda a chladnokrevně zavěsil pod horní tyč, 3:1. Bohumínští se stále tlačili před bránu soupeře. Ve 25.min. opět Michal Holub zvítězil v souboji s obráncem Jablunkova a sám před brankářem nezaváhal, 4:1. V 18. Min. vystřídal trenér Libor Plhoň tři hráče, kteří bez větších problémů zapadli do týmů. Právě střídající Marek Adamčík ve 29.min. utkání, vsítil nádherný gól hlavou, když se neohroženě vrhnul „rybičkou“ do přetaženého centru z pravé strany a završil poločasový stav na 5:1.

Ve druhém poločasu hra již neměla takové tempo. Domácí sice byli aktivnější, hráli většinu času na půlce soupeře, ale v koncovce chyběl důraz a rozvaha. Jednou pálil Lukáš Burda nad bránu, dvakrát zakončil Marek Adamčík – brankář kryl, a krásným trestným kopem se předvedl Ondřej Boczek, který dle slov trenéra odehrál výborné utkání. V 60. Min. přišel trest z chyby Jana Motlocha, který se snažil si pomoci přihrávkou s brankářem. Této situace využil jablunkovský útočník, který vystihl úmysl, obešel vybíhajícího Mirka Nadhajského, a pohodlně zakončil do prázdné brány.

Je nutné podotknout, že v řadách Jablunkova hráli vynikajícím způsobem právě zmíněný útočník, v zadních řadách téměř k ničemu nepustil obávaného Petra Bloksche kapitán týmu Jablunkova, a neuvěřitelné rychlostní a silové souboje na levé straně obrany odehrál obránce hostů s Michalem Holubem.

"Chci klukům poděkovat za odvedený výkon, který nebyl samozřejmě dokonalý, ale je na čem stavět. Trápí nás dlouhodobě marodka a tak jsem rád, že kluci přišli v takovém počtu. Chtěl bych vyzvednout kvalitu soupeře, který měl ve svých řadách opravdu 3-4 hráče kvalit žákovské ligy. Tím se myslím potvrzuje názor, že i v tzv. provinčních klubech se s fotbalovou mládeží pracuje velmi dobře a je jen škoda, že tito talentovaní hráči nedostávají více příležitostí ve výběrech kraje, " dodal trenér Libor Plhoň.

Branky:  Holub 2, Bloksch, Burda , Adamčík

Sestava : Nadhajský, (Mirga) -Tomáš, Malysz, Motloch, Boczek, Látal, Burda, Kaczor, Vachtarčík, Bloksch, Holub, Kocsis, Janásek, Adamčík