Starší žáci U 15 prohráli v prvním kole jara

30.3. 2015

Starší žáci U 15 prohráli v prvním kole jara

MFK Vítkovice - FK Bohumín 6:1 (1:1)

V neděli 29.3.2015 odcestovali naši starší žáci k prvnímu mistrovskému utkání jara na horkou půdu MFK Vítkovic v  Porubě.  K zápasu se dostavilo 13 hráčů,  kteří si dle všeho v prvním mistrovském utkání vybrali fotbalovou daň. Spousta kluků hrála po nemoci a tréninkovém půstu. Kluci z Bohumína neměli doposud jediný trénink venku. Z důvodu nemoci se nedostavili:  Barteček,  Boczek,  Adamčík,  Iwanuszek a nejvíce chyběl kapitán týmu Roman Černický,  který v přípravném utkání v  Hlučíně  si zlomil lýtkovou kost a do jarních utkání pravděpodobně nezasáhne. Je to obrovská ztráta pro tým , ale především pro Romana,  o kterého je velký zájem v konkurenčních klubech. To vše se podepsalo na prvním utkání jara.

Domácí MFK Vítkovice dle všeho z kluků z Bohumína měli velký respekt,  protože k utkání povolali  snad to nejlepší z ligového „A“ týmu a na soupisce bylo 18 hráčů !!! Kvalita se v utkání jednoznačně projevila a tým domácích  zaslouženě vyhrál.  Jen pro pořádek v prvních kolech žákovské ligy kluci z Vítkovic  porazili MFK Karvinou 4:0  a SFC Opavu 3:0. Bohumínské může těšit,  že v barvách vítězů nastupují  Petr Bloksch a Vojtěch Malysz, na podzim také Roman Černický.

První poločas a úvod utkání v neděli však patřil hostům,  kteří se od první akce utkání zakousli do soupeře a byli mu skvělým soupeřem. Také zaslouženě šli kluci z Bohumína do vedení po ukázkové akci, kdy ve středu pole vybojoval míč Lukáš Burda,  předal Petru Blokschovi,  který nádherně uvolnil Michala Holuba, který chladnokrevně zakončil k levé tyči. Zkušený tým z Vítkovic ostřílený ligovými zápasy, od 15 minuty ovládl hru a především po své levé straně neustále hrozil do obrany bohumínských.  Dvě minuty před koncem poločasu právě z levé strany přišla vyrovnávací branka, kdy v hraniční ofsajdové  situaci přebíral přihrávku za zády obránců Bohumína zapomenutý útočník Vítkovic a  skóroval do odkryté branky.

Druhý poločas byl jednoznačně pod taktovkou domácích, i když podle všeho šli do vedení ve 40. min. z jasného několika metrového ofsajdu, který paní rozhodčí neviděla,  a její údajný syn na pomezní čáře s praporkem také neviděl. Dle názoru vedoucího mužstva z Bohumína,  který stál  na linii obránců to byl ofsajd, za co poděkoval hlavní sudí,  že pro objektivitu hostující tým neměl na pomezní čáře ani svého  sudího ! Od této chvíle hostující ,  kterým docházeli fyzické síly a hlásili se o vystřídání,  ale nebylo za koho, Tomáš Látal vystřídal v poločasu pro zranění, jen ve zmaru bránili a těšili se na konec utkání.  Domácí po dalších vstřelených gólech ke konci zápasu poslali na hřiště čerstvé síly a zápas v poklidu dohráli kluci z tzv. béčka Vítkovic.

„ Chci pogratulovat soupeři, který byl lepší po všech stránkách a zaslouženě vyhrál. Na druhou stranu nerozumím proč oddíl MFK Vítkovice se soupeřem jako je FK Bohumín v krajském přeboru žáků povolá,  téměř  to nejlepší co má, když den předtím odehrál ligové  mistrovské utkání. Kluby jako je náš a další podobné v kraji hrají s tím, co doslova přijde na hřiště a chce hrát fotbal. Musí hrát s tím, co věhlasnější týmy jim doslova nechají a jsou schopné těmto klubům odlákat již v přípravkách!  Je  mi líto jen těch mladých fotbalistů z Vítkovic,  kteří opět  museli sedět na lavičce podotýkám v „B“ týmu žáků, a nemohli si zahrát,  jen doufám,  že to nebylo pro něčí EGO.  V Kabině našim klukům jsem poděkoval především za první poločas,  a zklamaným rodičům vzkazuji, nic se neděje, za týden se hraje  znovu,“ dodal trenér Libor Plhoň.

„ Jsem zklamaný,  a zároveň přesvědčený, že tři branky jsme obdrželi z ofsajdových pozic, první, druhou a čtvrtou, což velmi ovlivnilo celé utkání, ale takový je fotbal. Rád bych se ale soustředil na budoucnost, a tímto pozval všechny příznivce mládežnického bohumínského fotbalu na sobotu ve 14.30 za park, kde nastoupíme k prvnímu domácímu utkání . Přivítáme  tým z Brušperku a snad potvrdíme, že zaslouženě vedeme krajský přebor“ podotkl vedoucí mužstva Vladimír Burda.

Sestava:  Nadhajský, Kocsisz, Motloch, Malysz, Tomáš, Látal, Kaczor, Burda, Vachtarčík, Holub, Bloksch, náhradníci – Mirga, Janásek

Střelci FK Bohumín:  Holub