menu

FK Bohumín v Bruntále o čelo tabulky

3.11. 2014

Jednoznačné vítězství starších žáků FK Bohumín v Bruntále o čelo tabulky krajského přeboru starších žáků 2014/2015.

FC Slavoj Olympia Bruntál - FK Bohumín 1:9 (1:3)

V předposledním kole podzimní části krajského přeboru starších žáků MSKFS zajížděli bohumínští kluci v neděli 2.11.2014 do Bruntálu, kde se utkali v přímém boji o první místo v tabulce s dosavadním druhým týmem předběžného pořadí. Bohumínští kluci v tomto utkání opět nezaváhali a jednoznačně potvrdili svoji stoupající formu a soupeře rozstříleli 1:9. Domácí mohou být rádi, že utkání skončilo pouze tímto rozdílem, protože kluci z Bohumína především v prvním poločase nevyužili nejméně dalších deset "gólových šancí ".Od první minuty prvního poločasu st. žáci FK Bohumín doslova vlétli na svého soupeře, který byl zaskočen a do konce utkání se z tohoto náporu hostujících nevzpamatoval. Bohumínští si tentokrát dávali tzv. "načas" a nechávali prokřehlé fanoušky FK Bohumín, kteří nelitovali času a přijeli podpořit mladé fotbalisty, dlouho čekat na první branku. Ne, že by gól dát nechtěli, ale snad představa z důležitosti utkání hostujícím "svazovala nohy " natolik, že zahazovali jednu šanci za druhou ! Několikrát se ocitl sám před domácím gólmanem Petr Bloksch, Michal Holub, také Roman Černický, nebezpečně pálil Michal Vachtarčík, ze sedmi metrů přestřelil bránu Kevin Kaczor ... . Trenér hostujících velmi hlasitě nabádl kluky ke klidu v koncovce, která byla opravdu nevídaně žalostná. Naštěstí pro hostující se ujala střela Petra Bloksche, která měla bohumínské uklidnit. Opak byl pravdou. V následující minutě vyrobila obrana bohumínských minelu, která vedla k centru do pokutového území, kde osamocený hráč domácích vydařenou hlavičkou nedal Miroslavu Nadhajskému žádnou šanci. Kluci z Bohumína se zanedlouho oklepali a opětovně nátlakovou hrou si vytvářeli další šance. Do poločasu se opět trefil Petr Bloksch a uklidňující branku na 1:3 vsítil Roman Černický.Do druhé půle lépe vstoupili domácí, kteří již ve 20 sekundě zahrávali pokutový kop za odpískanou ruku v pokutovém území. Domácí hráč však válku nervů s Mirkem Nadehajským prohrál, který čekal do poslední chvíle ve středu brány, a tak zahraný pokutový kop byl razantně kopnutý, ale těsně minul pravou tyč. To byla poslední možnost domácích otočit skóre utkání, protože poté se rozjel brankostroj bohumínských, který se zastavil na skóre 1:9. Bohumínští tak potvrdili dosavadní první místo v tabulce a vedou s náskokem 10 bodů před FC SO Bruntál.

„ Na utkání jsme odjížděli v rozpačité stavu. Na zápas se nemohli dostavit - Iwanuszek, Boczek, Mirga, Adamčík, Kocsis, zraněný v obličeji byl Roman Černický ze sobotního utkání se Zbrojovkou Brno, dlouhodobě má problémy s koleny také Lukáš Burda a pro žalostný stav jsme museli po cestě vyzvednout nachlazeného Michala Holuba. Kluci ale přistřistoupili k utkání velmi zodpovědně a ti co do utkání nastoupili nechali na hřišti ze sebe maximum. Některým se zápas moc nepovedl, ale i snaha se počítá. Nyní si přeji pro všechny kluky hlavně zdraví. Následující sobotu v domácím prostředí se odehraje poslední podzimní kolo, ve kterém přivítáme kluky z Kopřivnice. Rádi bychom potvrdili nečekané, ale zasloužené průběžné první místo v krajském přeboru vítězstvím," uvedl trenér Mgr. Libor  Plhoň.

"V příštím kole se rozloučíme na domácí půdě za parkem s podzimní části sezóny. Toto utkání můžete naživo shlédnout v sobotu 8.11.2014 od 14.30 hod. Tímto srdečně zveme všechny příznivce mládežnického fotbalu k tomuto utkání a předem děkujeme za podporu, která je čím dál větší, děkujeme :) " uvedl vedoucí mužstva Vladimír Burda

Sestava: Nadhajský - Barteček, Malysz, Motloch, Tomáš, Látal, Černický, Holub, Bloksch, Kaczor, Vachtarčík, Janásek

Branky: Bloksch 5, Holub , Černický , Motloch , Janásek