menu

Důležité vítězství v Kravařích

12.10. 2014

JEDEME DÁL ..
Starší žáci FK Bohumín porazili SK Kravaře a jsou stále ve hře o první místo krajského přeboru MSKFS.

SK Kravaře - FK Bohumín 4:6 (1:1)

Dne 4.10.2014 přivítali st. žáci SK Kravaře kluky z Bohumína v 9. kole krajského přeboru MSKFS. Bohumínští kluci potvrdili úlohu mírného favorita a zaslouženě zvítězili.

Do utkání bohumínští vlétli a soupeře v prvních minutách utkání dostali pod tlak. V prvních deseti minutách si vytořili 5 gólových šancí, ale skóre zůstavalo 0:0. První branku utkání vstřelil Roman Černický, který zužitkoval parádní přihrávku od Petra Bloksche, který míč vybojoval na hranici pokutového území. Od 15. min. domácí hru vyrovnali a bohumínští začali zbytečně ztrácet míče. Po chybě obou středových obránců utekl hrotový útočník Kravař a vyrovnal skóre na 1:1. Bohumínští se snažili do konce poločasu odskočit soupeři, ale další šance nevyužili. Michal Holub neprostřelil brankáře, Petr Bloksch napálil jen tyč, Lukáš Burda z hranice pokutového území pálil nad branku a kapitán Roman Černický se "utápěl" v kličkách.

Do druhého poločasu nastoupili domácí velmi dobře nabuzeni a bohumínské do 40 min. téměř nepustili za půlící čáru. Kluci z Bohumína zbytečně "zalezli" před vlastní branku a nebyli schopni konstruktivně založit útok. Ve 43. min. se konečně ujala rychlá přihrávka na rozběhnutého Petra Bloksche, který poslal bohumínské do vedení. Od této chvíle hostující ovládli hřiště. Brankostroj se rozjel a zastavil se na 6 brankách. Krásný momentem druhého poločasu byla neuvěřitelná kolmice Lukáše Burdy , kterou našel rozběhnuté Romana Černického, který se již chystal zakončit, ale byl faulován. K exekuci následného volnému přímému kopu z hranice pokutového území přivolal trenér Libor Plhoň uzdraveného brankáře Miroslava Nadhajského, který potvrdil svoji vytříbenou kopací techniku, a střelou k levé tyči nedal domácímu brankáři žádnou šanci. Na posledních pět minut poslal trenér hostujících do brány náhradního brankáře Patrika Mirgu, ale nedůsledností bohumínských obránců musel lovit ze sítě 2 x míč. Utkání ukončil rozhodčí za stavu 4:6.

„ Mohu být spokojený s tím, že jme vyhráli, ale s předvedenou hrou již nikoli. V poslední době je velmi těžké kluky přesvědčit o důležitosti plnit určité pokyny. V kabině vše odkývají, ale na hřišti to není vidět. Uvědomuji si, že chlapci ve věku 14 let mají v hlavě úplně jiné priority, než poslouchat trenéra, ale chtějíli se čemukoli přiučit, bez disciplíny a koncentrace to nepůjde,“ poznamenal trenér Mgr. Libor Plhoň.

Sestava: Nadhajský, Mirga -Barteček, Boczek, Malysz, Motloch, Tomáš, Látal, Kocsis, Burda, Černický, Holub, Bloksch, Iwanuszek, Vachtarčík

Branky: Bloksch 2, Holub 2, Černický, Nadhajský