menu

výsledky turnajů a prestižních utkání | 3.12.2013

St. žáci stále hrají - výsledky turnajů a prestižních utkání | 3.12.2013

2013-2014

Starší žáci pod vedením trenéra Mgr. Libora Plhoně a vedoucího mužstva Vladimíra Burdy po posledním mistrovském utkání podzimu neskončili svoji práci s mužstvem a již nyní se pouze "herní formou" připravují na jarní sezónu. Chtějí s klukama odehrát co nejvíce turnajů a přátelských utkání s atraktivními soupeři a dostat do podvědomí okolí, že bohumínský mládežnický fotbal je zde a stále se zlepšuje.

Dne 29.11.2013 odehráli dva turnaje. Trenér rozdělil kluky podle ročníků na 1999 a 2000. Kluci r.1999 jeli reprezentovat na turnaj OFS do Horní Suché, mladší r. 2000 se museli poprat o výsledek s o rok staršími soupeři v Havířově.

Turnaj v Horní Suché pořádaný OFS, kterého se zúčastnilo 7. týmů začal v 8.00 hod. Hrálo se každý s každým a o umístění rozhodoval počet vstřelených branek, nikoli jak bylo v minulosti zvykem body a skóre. Kluci FK Bohumín r.1999 obsadili 3.místo, přičemž na prvního ztratili pouze dvě branky. Nutno touto cestou poděkovat Janě Frankové a Petru Hájkovi, kteří zasoupili trenéra, který se nemohl z pracovních důvodů turnaje zúčastnit.

1. zápas Bohumín - MFK Havířov 2:5
2. zápas Horní Žukov - Bohumín 0:7
3 .zápas Bohumín - ČSAD Havířov 3:1
4. zápas Český Těšín - Bohumín 1:1
5. zápas Bohumín - Albrechtice 1:2
6. zápas Horní Suchá - Bohumín 0:0

Turnaj v Havířově začal ve 14.00 hod. Zde rozhodovalo o výsledku bodový zisk, skóre  a vzájemný zápas. Naši kluci obsadili 3. místo. Velká škoda, že o vítězi turnaje taktéž nerozhodovalo počet vstřelených branek. Naši kluci nastříleli soupeři 20 branek a to by stačilo na 1. místo. Nutno vyzdvihnout střelecké umění Petra Bloksche, který získal individuální cenu nejlepšího střelce za 8 vstřelených gólů.Gratulujeme! Mužstvo na turnaji vedl vedoucí mužstva Vladimír Burda, který uvedl " V prvním utkání jsme nebyli horším soupeřem, ale o rok starší kluky a především o 15 kg těžší chasníky z Vratimova naši 40 kg kluci nedokázali přetlačit, druhé utkání nám uteklo v prvních třech minutách, kdy v krátkém sledu třikrát neuvěřitelně chybovali naši obránci a prohrávali jsme 3:0, pak už to bylo těžké dohánět, v další utkáních již byla vidět herní vyspělost našich kluků a soupeře rozstříleli." 

1. zápas Bohumín - Vratimov 1:2
2. zápas Havířov - Bohumín 7:4
3 .zápas Bhumín - Václavovice 7:1
4. zápas Řepiště - Bohumín 1:8

V sobotu 30.11.2013 trenér Libor Plhoň vyrazil s kluky starších žáků ve většině r. 2000 na prestižní dvojutkání do Orlové, kde na umělé trávě na naše kluky čekal v prvním utkání FC Baník Ostrava a ve druhém se kluci utkali s Vítkovicemi. Tento podnik přezdívaný TRIANGL byl pro naše kluky obrovskou výzvou. Velká škoda, že na utkání ze zdravotních důvodů či rodinných nemohli přicestovat opory týmu Vojta Malysz,Patrik Ogrocki, Michal Vachtarčík, Jakub Tomáš , Matěj Bůch. Do Orlové jelo tedy pouze 13 kluků, před prvním utkání se ještě  zranil Dominik Mirga a v průběhu prvního poločasu odstoupil z turnaje pro zranění opora týmu přezdívaný "speedy" Lukáš Burda. Přesto všechno zbylých 11 kluků zabojovalo a především v prvním utkání s Baníkem Ostrava ukázalo, že s Bohumínem se musí počítat. Naši kluci v utkání šli do vedení a minutu před koncem prvního poločasu srovnal soupeř. Nikdo by se ale nedivil, kdyby  poločas skončil 4:1 pro naše chlapce. Škoda zahozených příležitostí. Ve druhém poločasu nás soupeř přitlačil a vyškolil z produktivity,v krátkém sledu vstřelil 3 branky a odskočil na 4:1. Naši kluci ale nerezignovali a snížili na konečných 4:3 pro Baník Ostrava. "Hvězdou utkání a dle mého názoru i celého podniku byl Petr Bloksch, který nejen v tomto utkání vstřelil dva úžasné góly, skóroval i proti Vítkovicím, ale také vybojoval mnoho míčů pro tým, baví mne se dívat jak Petr kreativně řeší fotbalové situace a zakončuje chladnokrevně na svůj věk" uvedl trenér Libor Plhoň.

Ve druhém utkání, které jsme hráli ihned po utkání s Baníkem kluci již nemohli, dostávali křeče, a zkušený tým Vítkovic zvítězil 4:1. Nelze odepřít našim klukům snahu a bojovnost, ale na soupeře nestačili. Zde se projevilo jak je důležité mít širší kádr, máteli uspět proti těm nejlepším." Mám obrovskou radost za naše kluky, kteří ukázali, že bohumínský mládežnický fotbal je na vzestupu, obrovský zájem z řad trenérů Baníku Ostrava byl po utkání o Petra Bloksche a Romana Černického, také padla i jiná jména, bude velice těžké některé kluky zde udržet. Já ale věřím, že kluci nám neutečou, pomohou zabojovat o postup do krajského přeboru a naopak FK Bohumín získá potřebné posily z nejbližšího okolí od  týmů např. Slovanu Záblatí, Viktorie Bohumín, Rychvaldu , Dolní Lutyně a dalších  vzájemnou spoluprací ku prospěchu všech a především k rozvoji mládežnického regionálního fotbalu," dodal trenér  Libor Plhoň. 

"Již nyní mají kluci za své výkony pozvánku k přátelskému utkání od Vítkovic na umělou trávu 23.2.2014. V jednání jsou také další utkání v Havířově a Hlučíně na UT. Pozvánku jsme obdrželi od Kopřivnice, kde místní oddíl chystá velký halový turnaj na 29.12.2013. Všem tímto děkujeme za pozvání," dodal vedoucí mužstva Vladimír Burda.

obrázek na pozadí