menu

Dorost kráčí za titulem v krajské soutěži !!!

30.5. 2016
     V sobotu 28.5.2016  za proměnlivého počasí bohumínský dorost zavítal na horkou půdu do Albrechtic, kde ukázal svoji skutečnou sílu a na krůček se přiblížil k vítězství v krajské soutěži a také postupu do krajského přeboru.
FK Baník Albrechtice - FK Bospor Bohumín 1:9 (1:6)
     Bohumínští přijeli na horkou půdu do Albrechtic pro tři body. V tomto týmu se alibismus nenosí a každé utkání se hraje na vítězství. Také v sobotu tomu nebylo jinak a od první minuty dominoval jeden tým - FK Bospor Bohumín. Hosté se velmi pohlednou kombinační hrou neustále tlačili před hostující branku, kde tentokrát trefovali do černého. První gól Holuba ještě rozhodčí neuznal pro postavení hráče mimo hru, ale další hlavičkovou trefu Motlocha platila, 0:1. Poté si vzal slovo kapitán týmu Lucas Walecki a střelou do levé šibenice cca 27 metrů, nedal domácímu brankáři šanci, 0:2. Také své dovednosti zúročil Petr Wzientek, který utěšenou střelou k pravé tyči z 16 m dodal klid hostujícím, 0:3. Do poločasu své kopací dovednosti znovu nechal vyniknou Walecki, který z trestného kopu z 20 m vymetl podruhé všechny pavučiny v levém horním rohu branky, prostě paráda, 0:4. Domácí korigovali po zbytečném falu Michala Holuba z penalty na 1:4. Svůj důraz zanedlouho před bránou také ukázal Kevin Kaczor a navýšil skóre na 1:5.  Michal Holub v úplném závěru prvního poločasu odčinil svůj zákrok pohotovou střelou, 1:6.
     Do druhého poločasu se šlo za rozhodnutého stavu a utkání se dohrávalo téměř jen na půli domácích. Holub po průnikové přihrávce zvyšuje na 1:7, poté po faulu Walecki z pokutového kopu, 1:8 a skóre uzavřel po faulu na Wzientka sám faulovaný, 1:9.
     Co dodat, bohumínští kluci jsou zajisté ve velké pohodě, protože od porážky v Havířově, kde se jim utkání nepovedlo, jen vítězí. Za poslední dvě kola nastříleli 20 branek a kráčejí suverénně k titulu v krajské soutěži. V příštím kole mohou definitivně rozhodnout o svém titulu, protože hostí druhý Brušperk, který je jediným týmem, který je může ještě o titul připravit.
      " Po prvních třech jarních kolech tomuto týmu moc lidí nevěřilo, kluci ztratili 7 bodů z 9!, a střelecky se hodně trápili. Tým oslabovala marodka, ale i přes absenci tahounů z podzimu se kluci vzchopili  výsledkově a hlavně herně se jen zlepšovali. V kabině panuje skvělá nálada a lze vidět, že kluky fotbal baví!!! Těším se na příští kolo, kdy v přímém souboji o titulu v krajské soutěži se utkáme s druhým Brušperkem. Zajisté půjde o vrchol sezóny a proto všechny zveme v sobotu 4.6.2016 od 14.00 hod. na FKB Bohumín za park, " uvedl  trenér Libor Plhoň.

Sestava: Nadhajský -  Burda, Gábor, Hruška, Tomáš  - Motloch, Kaczor, Walecki, Holub - Wzientek, Černický

Náhradníci: Ruman, Tomčík, Biječek
Branky: 7. Motloch Jan, 10. Walecki Lucas, 22. Kaczor Kevin, 26. Walecki Lucas, 36. Holub Michal, 44. Wzientek Petr, 55. Holub Michal, 70. Walecki Lucas, 77. Wzientek Petr

Trenér: Mgr. Libor Plhoň
Asistent trenéra: Ondřej Plhoň
Vedoucí družstva: Vladimír Burda