menu

Dorost zvítězil doma 3:2 nad Fryčovicemí

14.5. 2016
Dorost: FK Bospor Bohumín - TJ Sokol Fryčovice 3:2 (0:1)

V sobotu 14.5.2016 od 14.00 hod. se v Bohumíně utkala družstva z prvního a třetího místa krajské soutěže. Hostující byl jediný tým podzimu, který bohumínské porazil (2:1) a tak domácí měli fryčovickým, co vracet. K vidění bylo velmi bojovné utkání, ve kterém měli domácí více ze hry, ale trápila je koncovka. Nakonec houževnatostí všech hráčů se cíl podařil a domácí zaslouženě vyhráli.

FK Bospor Bohumín - TJ Sokol Fryčovice 3:2 (0:1)
    Hostující přijeli do Bohumína jako jediný tým, který bohumínské na podzim porazil. Šlo vidět , že na domácí si věří a úvod utkání patřil právě hostujícím.  V úvodu se hrálo především ve středu  hřiště, ale důraznější - někdy až příliš byli hostující, to může potvrdit např. domácí Motloch. Ve 14 min. zahrávali fryčovičtí roh z levé strany, který  přeletěl pokutovým územím, neobsazený hostující hráč hlavičkoval na bránu, ve které se marně snažil Nadhajský odvrátit míč padající do brány, 0:1. Jediná  střela  hostujících na bránu v prvním poločasu tak rozhodla o poločasovém výsledku. Bohumínští po obdržené brance zvýšili úsilí a vytvořili si velký počet brankových příležitostí, ale chyběl důraz a přesnost.
Do druhé půle  vlétli domácí jako uragán a ve 46. min. po rohovém kopu srovnali důrazným Petrem Wzientkem, 1:1. Fryčovičtí se nestačili ani oklepat a byla zde o dvě minuty později velmi pohledná akce po levé straně Burda - Galusek - Wzientek, poslední jmenovaný neohroženě hlavičkoval po centru pouze  do horní tyče,  míč ale  se štěstím a za velkého poryvu větru nakonec zapadl do sítě, 2:1. Od této chvíle domácí určovali tempo hry a jen oni samotní ví, jak si utkání zkomplikovali. Neproměňování gólových šancí přetrvávalo a tak přišel trest. Z ojedinělé akce v 58. min a druhé střele na bránu bylo srovnáno, 2:2. V 60. min. domácí vystřídali Romana Černického, kterého nahradil po nemoci Martin Rapan. Oba odehráli dobré utkání, ale v koncovce se trápili. O tomto utkání rozhodli ti nejzkušenější: Petr Wzientek byl neúnavný v útoku, Walecki vymýšlel akce ve středu zálohy a hvězdou zápasu byl Michal Hruška, nekompromisní obránce, který rád útočí, co ukázal v 78. min., když převzal míč na půlicí čáře a vyrazil na steč. Zastavil ho jen nedovolený zákrok v pokutovém území, penalta. Míč si postavil Walecki, který poslal brankáře na opačnou stranu, 3:2! Fryčovičtí se nevzdali a svojí třetí střelou na bránu mohli vyrovnat. Proti byl ale Miroslav Nadhajský, který v 88.min. proti střele z velkého vápna, která měl razanci i směr, předvedl fantastický zákrok a konečky prstů vytěsnil gólovou střelu na rohový kop. Ten si domácí pohlídali a radovali se z vítězství.
      "  Chtěli  jsme vyhrát a to se podařilo. Kluci bojovali a vítězství si zaslouží. Nechci se opakovat, ale tento tým je velmi mladý a chybí mu zkušenosti z dorosteneckého fotbalu, který kluky také hodně bolí. Tým je tvořen z více jak  poloviny hráči, kteří mají pouhých 15 let. Věřím, že jejich čas přijde a budou časem  tahouny týmu  jako jsou dnes Hruška, Wzientek, Walecki ... ," uvedl trenér Libor Plhoň.

Sestava: Nadhajský -  Burda, Gábor, Motloch, Hruška  - Galusek, Kaczor, Walecki, Holub -  Wzientek, Černický
Náhradníci: Ruman, Tomčík, Biječek, Rapan
Branky: 46. Wzientek Petr, 48. Wzientek Petr, 80. Walecki Lucas (pen.)

Trenér: Mgr. Libor Plhoň
Asistent trenéra: Ondřej Plhoň
Vedoucí družstva: Vladimír Burda