menu

Dorost veze důležité 3body z Frýdlantu

9.5. 2016
Dorost: 1.BFK Frýdlant n.O. - FK Bospor Bohumín 2:4 (1:2)

     Tentokrát v neděli 8.5.2016  bohumínský dorost zavítal na horkou půdu do Frýdlantu, kde byl vidět velmi pohledný a napínavý zápas. Nakonec se radovali hosté, i když k vítězství měli stejně blízko domácí.
1.BFK Frýdlant n.O. - FK Bospor Bohumín 2:4 (1:2)
    Hostující přijeli do Frýdlantu s hodně okleštěnou sestavou, ale téměř první poločas se účelně bránili domácím fotbalistům, kteří především hrozili střelbou ze střední vzdálenosti a ze standardních situací - rohových kopů. Poté, co domácí trefovali pouze konstrukci branky, se naskytla příležitost také pro bohumínské. Jakub Tomáš si to namířil z pravé strany středem hřiště a těsně před velkým pokutovým územím ho fauloval domácí obránce. Míč si postavil kapitán Lucas Walecki, který přízemní střelou k levé tyči nezaváhal, 0:1. Pro absenci obou hrotových útočníků (Rapana a Wzientka) si na hrotu útoku odehrál své Adam Galusek, který o 8 min. později z pravé strany poslal míč pravou nohou k levé tyči za záda domácího brankáře, 0:2. Domácí nesložili zbraně a zaslouženě, i když se štěstím ve 45. min. snížili po smolném tečování míče Gáborem, 1:2. 
     Do druhé půle domácí posílili ofenzívu a hráli se třemi útočníky. Obrana hostů dostávala hodně zabrat a také zásluhou Mirka Nadhajského držel Bohumín těsné vedení. V 57. min. ovšem střelecký pokus z levé strany zapadl po odrazu od pravé tyče do branky, bylo srovnáno, 2:2. Domácí v této chvíli měli více ze hry, opět dvakrát ještě trefili tyč, ale bohumínští vše přežili a tak mohli jít naproti předsevzetí, přijeli pro tři body. Když odstoupil bohumínský zraněný velmi dobře jinak hrající Tomáš, kterého nahradil brankář Ruman, toho času pravý záložník a Motloch se postavil za něj, do středu obrany se posunul Michal Hruška, hra hostů se zlepšila. Právě zadní středové duo Gábor a Hruška pomáhali velmi kvalitně ofenzívě hostujících. Po rohovém kopu v 78. min. se do vápna podíval Michal Gábor, který v pádu vsítil rozhodující branku, 2:3. Frýdlant se snažil o vyrovnání a začal riskovat. Toho využil asi nejlepší hráč na hřišti Walecki, který dokonalou střelou k levé tyči z hranice velkého čtverce, pojistil vedení bohumínských, 2:4.
      "  Po utkání jsem promluvil s hostujícím trenérem, se kterým jsme se shodli, že vítězem tohoto utkání mohl  být jak tým domácích tak i hostů, utkání by snad slušela i remíza, ale výkon obou družstev snese na této úrovni opravdu ty nejlepší známky. Všichni aktéři se v utkání vydali ze všech sil, my byli šťastnější, klukům chci poděkovat, že i v tak okleštěné sestavě zabojovali, a po zásluze vezou tři důležité body domů," uvedl trenér Libor Plhoň. 

Sestava: Nadhajský -  Burda, Gábor, Motloch, Hruška  - Tomáš, Kaczor, Walecki, Biječek -  Galusek, Černický 
Náhradníci: Ruman, Tomčík
Branky: 12. Walecki Lucas, 27. Galusek Adam, 81. Gabor Michal, 90. Walecki Lucas

Trenér: Mgr. Libor Plhoň
Asistent trenéra: Ondřej Plhoň
Vedoucí družstva: Vladimír Burda

PředchozíDalší

v diskusi je 0 příspěvků

Diskuze
Napsat nový komentář
obrázek na pozadí