menu

Dorost opět remizoval

4.4. 2016

V sobotu 2.4.2016 od 14.00 hod. bohumínští hostili kluky z Českého Těšína.  Za krásného slunečného počasí bylo k vidění velmi bojovné utkání, které mělo velmi dobré tempo a oba týmy předvedly mnoho pohledných fotbalových akcí. Bohumínští přišli o těsné vítězství v samém závěru utkání, kdy soupeř v 89. min. po velkém tlaku vyrovnal na konečných 1:1.

FK Bospor Bohumín - FC IRP Český Těšín 1:1 (1:0)

Úvod utkání patřil hostujícím, kteří nepřijeli do Bohumína pouze bránit, ale důraznou hrou v osobních soubojích si vytvořili v prvních 10. min. tlak. Především fyzickým fondem a kilogramy hostující převyšovali domácí, kteří mnohdy museli nebezpečnou situaci hasit na poslední chvíli. Od 11. min. se do zápasu dostali i domácí, kteří křídelní hrou ohrožovali svatyni hostů.  Především na pravé straně byl hodně vidět Michal Holub, který centroval z pravé strany na Wzientka a Rapana, kteří to měli po celé utkání velmi těžké proti urostlým zadákům. V 15. min. právě po jedné z těchto akcí zakončoval Wzientek, který ještě minul bránu, ale rychlonohý Martin Rapan míč téměř z nulového úhlu poslal do odkryté branky, 1:0. První poločas tedy lépe vyšel domácím, ale hosté také několikrát nebezpečně zahrozili, především z rohových kopů. Druhý poločas pokračoval jako by podle stejného scénáře. Oba týmy se snažili o útočnou hru, ale ani jeden tým se nedokázal prosadit. Od 75 min. ovládli hřiště hostující, kteří přitlačili domácí na jejich půli a vytvářeli si nebezpečné situace. Domácím došly evidentně síly,  ale bojovali do poslední minuty. V 89. min. z levé strany střelu  nezkrotil v rukavicích jinak dobře chytající Miroslav Nadhajský, vyrazil míč doprostřed velkého vápna, který přes mnoho těl hráčů si našel po střele neobsazeného hráče z Těšína cestu do sítě, 1:1. Utkání tak skončilo asi spravedlivou remízou.

"Již první utkání venku ukázalo, že nebude lehkých soupeřů na jaře. Náš tým je složený především z kluků ročníku 2000, tedy 15 letých a 4 hráči ve věku 18 let nezvládnou vše. Opora obrany Lukáš Poštulka je již v "A" týmu a jeho výšku i důraz tito kluci nemohou zatím nahradit. Tahouny loňského týmu starších žáků Bloksche a Malysze máme na hostování ve Vítkovicíh. Náš tým má ale budoucnost, je pravděpodobně nejmladším v soutěži a proto kluky musím pochválit. Hrát v takovém tempu 90.min. jako v mužské kategorii je pro 15 leté velmi náročné. Tito kluci naberou svalovou hmotu v 17 až 18 roku věku, to je věk právě našich soupeřů. Uvidíme jak se s tím "porvou" v dalších utkáních," uvedl trenér Libor Plhoň.

Sestava: Nadhajský - Hruška, Gábor, Kaczor, Burda (68.min. Motloch) - Holub (70. min. Tomáš), Walecki, Galusek, Wzientek, Černický - Rapan
Náhradníci: Motloch, Látal, Tomčík, Barteček, Boczek, Ruman, Tomáš

Trenér: Mgr. Libor Plhoň
Asistent trenéra: Ondřej Plhoň
Vedoucí mužstva: Vladimír Burda